Wyznania zmęczonej matki

1 Comments
Tak naprawdę to nie wierzę w to, co właśnie robię, ale jest dokładnie 5:13, a ja z turbanem na głowie siedzę i piszę. 
I co ja robię tu? Nie mogę spać. Ja matka, ostatnimi czasy zmęczona i przytłoczona rzeczywistością zamiast spać i zbierać siły na cały kolejny dzień wyzwań, nie śpię od 3:30 i myślę, co zrobić aby ten stan minął.
Ostatnio naprawdę jestem zmęczona, chyba choroba dziewczynek dała mi w kość.. jestem bardziej nerwowa, mniej cierpliwa i jakoś tak po prostu brakuje mi weny...

Bo kurczę, tak naprawdę bycie mamą to ciężka harówka, to praca przez 24h 7 dni w tygodniu.. i oczywiście wiem o tym nie od dziś, ale jakoś tak po tych ponad 3 latach robienia wszystkiego dla dzieci i z myślą o nich, po prostu dopadł mnie kryzys.

Sami dobrze wiecie, że kiedy tylko robiło się gorąco, kiedy tylko pojawiało się słońce miałam tyle energii, że ciężko było to ogarnąć, a do dzisiaj sama siebie nie poznawałam.. Gdzie ta matka wariatka, która mogła góry przenosić nawet po tym, jak mały czort urządzał sobie w nocy 3 godzinną imprezkę? Nie ma.. matka nie ma siły, nie ma nerwów i cierpliwości..

Bo wiecie.. tak naprawdę w tym naszym wirtualnym albumie zdjęć z reguły są te fajne i przyjemne chwile.. bo przecież, jak te nasze czorty dają nam popalić to nawet nie chce się wyciągnąć telefonu z kieszeni i robić zdjęcia, czy nagrywać filmu..

Zapraszam Was do Mamy Kamy, jednej z moich cudownych matek wariatek, która na swoim profilu zamieściła tekst, który idealnie odzwierciedla to, co chciałam Wam dzisiaj przekazać..
 
"Macierzyństwo to nie tylko pięknie prowadzone profile, pięknie ubranych i uśmiechniętych dzieci.
Macierzyństwo to wiele pracy, wyrzeczeń i poświęceń.
To stos brudnych talerzy = pełnych brzuszków
Bałagan w mieszkaniu = super zabawa
Nieprzespanych nocy = poczucie bezpieczeństwa naszej pociechy
Tupanie, bieganie, wkrzaski, krzyki i okrzyki = radość dziecka, a czasem okazywanie niezadowolenia!
Macierzynstwo to czasem wystawianie próbie naszej cierpliwości,

To troska, miłość i nieperfekcyjny codzienny świat, w którym uda sie uwiecznić ten jeden perfekcyjny moment.!"


Moje myszki są dla mnie całym światem, ale to żadna nowość i pomimo tego, że wiem, że potrzebuję odrobinę oddechu i chwili dla siebie.. to i tak nie wyobrażam sobie rozstania z Nimi dłuższego niż czas, który mają zaplanowany w żłobku czy przedszkolu. I tak z chwilą, kiedy wybija 15 biegnę po te moje glizdy z nadzieją, że dzisiaj nie dadzą mi tak bardzo w kość. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będą dla mnie naprawdę łaskawe, bo dzień dzisiaj będzie naprawdę bardzo długi...

Dzisiejszym wpisem zapraszam Was na "ośkę"... Tego dnia nie przetrwałybyśmy bez tony mamb i paluszków. Najważniejsze, że pomogły i na koniec dzieciaki dały nam popis swoich umiejętności wokalnych :)

No to trochę mi lżej, ale przecież każda z nas musi sobie czasem ulżyć ;)
  luz i swoboda w stylówkach dzieciaków - nativo kids
hulajnogi - mini micro do kupienia w sklepie aktywny smyk 
zdjęcia - hocoo 


NAPEWNO SPODOBAJĄ CI SIĘ TAKŻE

1 komentarz:

 1. Ciężki to kawałek chleba;) I ja ostatnio podjęłam ten temat na blogu.
  "Matko jesteś- KOBIETĄ!!
  Jestem budzikiem, który pilnuje planu dnia, kucharką, sprzątaczką oraz osobistą kelnerką (bez napiwków), lekarzem, nianią, organizatorką zabaw, osobą która wstaje pierwsza i zamyka oczy ostatnia.
  Nigdy nie mam urlopu, ani tego dłuższego ani tego krótkiego- na zawołanie (bo jestem chora). Pracuje w wymiarze godzinowym 24/24h. Z nadgodzinami :)
  Jednak czasami w tym wszystkim jestem też kobietą która stara się zachować równowagę między swoimi potrzebami, byciem kochającą mamą i wspaniałą żoną:)
  Nasza rola- rola kobiety nie jest łatwa.
  Dlatego warto choć na chwilę zmienić otoczenie. I choć z dzieckiem,które nie da nam o sobie zapomnieć, ale jednak daleko od "codzienności" która potrafi w końcu przytłoczyć i wyciągnąć z nas całą energię.
  By choć przez tydzień lub dwa ktoś nam podał obiad, by nie słyszeć odgłosu pralki i buchającej pary z żelazka.
  By godziny wstawania i zasypiania były nieregularne.
  I matko- kobieto- ZRELAKSUJ SIĘ!!
  Bo ta sama matka ma ochotę czasami na drinka z palemką- i nie oznacza to wcale że ma "ciągoty" do alkoholu,
  Bo ta sama matka chce sama wyjść na 5 min- w spokoju zobaczyć zachód słońca, i nie oznacza to że porzuciła swoją rodzinę.
  Bo ta sama matka chce pięknie pachnieć, rozpuścić włosy, włożyć sukienkę, i poczuć wzrok dumnych ludzi na sobie.
  Bo ta sama matka jest KOBIETĄ.
  A kobieta jest jak piękny kwiat który trzeba podlewać i pielęgnować by pięknie się rozwijał u boku mężczyzny i kochanych dzieci:)"
  Pozdrawiam Cię serdecznie i ślę dużo energii pozytywnej:)

  OdpowiedzUsuń

© MilaMamaIda 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.